Міждународний день пам'яті Голокосту.

Дата: 27.01.2018 19:48

Фото без описуВ Україні 27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цю пам’ятну дату ввели рішенням Генасамблеї ООН від 1 листопада 2005 (Резолюція № 60/7).

За останніми даними, на території Європи налічувалося близько 42 тисяч таборів і гетто, хоча спочатку вчені-історики називали цифру в 7 тисяч.

Традиційно жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв Європи. Це число закріплено у вироках Нюрнберзького трибуналу. Проте повного поіменного списку жертв не існує. До кінця війни нацисти знищували навіть сліди від таборів смерті; збереглися свідчення про вивіз або знищення вже похованих останків людей перед приходом радянських військ.

«Вшановуючи пам’ять про Голокост, ми рішуче заявляємо про неприпустимість повторення подібних злочинів у майбутньому. Україна разом з усім цивілізованим світом непорушно стоїть за втілення ідеалів людяності, гідності та свободи. Пам’ятаємо і змінюймо світ на краще», — Петро Порошенко