Хронологія Смирновської сільської ради
Смирнове (до червня 1946 року - Попівка) - село в Україні, Куйбишевського району, Запорізької області.
Село знаходиться на правому березі річки Берда, вище за течією примикає село Вершина Друга, нижче за течією примикає село Титове, на протилежному березі - село Олексіївка. По селу протікають пересихаючі струмки з загатами.
Історична назва - Попівка. Свою теперішню назву село отримало на вшанування заслуг генерал-лейтенанта А. К. Смирнова.
Смирнове засноване 1805 року державними селянами, вихідцями з села Попівки Чернігівської губернії.
1813 року сюди переселилося ще кілька десятків сімей - потомків колишніх козаків Миргородського полку Полтавської губернії, які прибули за рішенням уряду.
Станом на 1886 у селі Попівка мешкало 5088 осіб, налічувалось 771 дворового господарство, існували православна церква, єврейська синагога, поштова станція, 5 лавок, горілчаний склад, базари, відбувалось 2 ярмарки на рік.
За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 7999 осіб (4136 чоловічої статі та 3863 - жіночої), з яких 7818 - православної віри.
У жовтні 1941 року в районі Чернігівки-Попівки частинами 1-ої танкової армії вермахту була оточена 18-а армія Південного фронту. Радянські війська зазнали важких втрат. Число загиблих точно не відомо. Кількість полонених, за німецькими даними, склало більше 100 000 солдатів і офіцерів Червоної Армії.
8 жовтня 1941 р в районі села Попівка загинув у бою командуючий 18-ю армією генерал-лейтенант Смирнов Андрій Кирилович.
На згадку цієї події село Попівка було перейменоване в Смирнове.
Смирновській об’єднаній територіальній громаді підпорядковані населені пункти – с.Смирнове, с.Вершина Друга, с.Олексіївка, с.Титове, с.Зразкове, с.Зелений Гай, с.Діброва, с.Верхньодрагунське.
Смирнове – село, центр однойменної сільської ради, розташоване на Приазовській височині 324м. над рівнем моря, за 21км. на південний схід від районного центру у верхів’ї річки Берди на схилах балки, по якій вона протікає.
Село Смирнове (до 1946 року Попівка) засноване 1805 році державними селянами – вихідцями з села Попівки Чернігівської губернії. Село швидко розросталося і напередодні реформи 1861 року простягалося на 18 км вздовж річки Берди. Після десятого ревізійного перепису 1859 року воно розділилось на дві поземельні общини: центральну Попово-Троїцьку і Попово-Вершину Другу. У 1921 році Попівка-Вершина Друга (згодом Вершина Друга) стало самостійним селом. Населення переважно було зайняте землеробством, вирощуванням товарного зерна. Згодом селяни перейшли від одноосібного обробітку землі до земляних комітетів, а потім до колективного господарювання (колгоспів). У 1929-1930 роках у селі організували вісім сільгоспартілей, діяла Попівська МТС. У 50-х роках були колгоспи: «Серп і Молот», «Переможець», «Шлях Ілліча», ім. Хрущова, ім. Свердлова, ім. Молотова, ім. Будьонного, ім. ХVІІ партз'їзду, на їх базі яких 10 квітня 1957 року був організований радгосп «40 років Жовтня». З виникненням колгоспів в селі стало інтенсивно розвиватись і тваринництво.
В селі Попівка (Смирнове) працювала Святотроїцька церква, але на жаль наприкінці семидесятих років дев'ятнадцятого століття її було зруйновано, а на тому місці збудували сільський будинок культури.
Поступово розвивалась народна освіта. Перша земська школа у Попівці була відкрита 1872 році.
Медичної допомоги селяни не отримували, лікуватися від численних хвороб їм доводилося народними методами. Перший медичний заклад у Попівці – фельдшерський пункт – відкрили лише на початку ХХ століття.
У червні 1946 року село перейменовано на Смирнове на честь загиблого тут у 1941 році генерал-лейтенанта 18-ї армії Андрія Кириловича Смирнова, а Попівська сільська рада – на Смирновська.
В 2005 році відсвяткували 200-річчя села Смирнове, відбувся фестиваль «Поріднених сіл».
2007-2008 роках на території Смирновської сільської ради були знайдені та перепоховані воїни Радянської армії.
2009 році святкували 100-річчя вихідця села Олексіївка, Героя Радянського Союзу, полковника – Карацюпи Микити Федоровича.
На території: сільськогосподарські підприємства: ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня», ТОВ «Соя Протеїн Продукт», СВК «Сузір'я», 17 фермерських господарств. В ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня» працюють олійниця та мельниця. Підприємства торгівлі, громадського харчування та побуту: кафе «Валді», кафе «Вечерняя звезда», 18 приватних магазинів. В центрі села Смирнове розташований невеличкий ринок.
Соціальна сфера: дошкільний навчальний заклад ясла/садок «Колосок», 2 школи, 1 бібліотека, 3 будинки культури, Смирновська амбулаторія, 3 ФАПи.