Відновлення декларування!

Дата: 09.01.2024 14:05

Декларування посадовців – один з найефективніших інструментів запобігання корупції у публічному секторі. Завдяки йому кожен громадянин може дізнатися про статки посадовців, а Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проконтролювати, чи відповідають їхні витрати законним доходам.

Фото без опису

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ

Згідно з Законом суб’єкти декларування, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021-2022 роки і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом № 3384-ІХ, зобов’язані подати такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Суб’єкти декларування, які подали декларації за 2021-2022 роки з 24 лютого 2022 року до 11 жовтня 2023 року, мають право протягом 14 днів з дня набрання чинності Законом № 3384-ІХ, тобто не пізніше 25 жовтня 2023 року, звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо подання виправленої декларації за відповідний звітний період. Національне агентство з питань запобігання корупції забезпечує такому суб’єкту декларування можливість подати виправлену декларацію за відповідний звітний період протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем одержання відповідного звернення суб’єкта декларування.

З роз’ясненнями про заповнення декларацій можна ознайомитись на офіційному сайті НАЗК за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/

Фото без опису