ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ТА ПРОФЕСІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
За період з 01 по 31 грудня 2021 року до Більмацького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомлень про нещасні випадки та професійні захворювання не надходило.
ДО ВІДОМА:
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ:
Керівник підприємства:
- затверджує наказом план-графік проведення навчання;
- затверджує перелік питань для перевірки знань з охорони праці, який складають члени комісії з перевірки знань з питань охорони праці;
- створює умови для роботи комісії з перевірки знань з питань охорони праці;
- контролює оформлення, облік і зберігання протоколів перевірки знань, оформлення, облік посвідчень про перевірку знань тощо.
Кількість годин і тематика навчання з питань охорони праці має відповідати Типовому положенню.
Форми організації навчання — лекції, семінари, консультації, модульне, дистанційне, екстернатне тощо.
Перевірку знань проводить комісія, склад якої затверджує керівник своїм наказом:
голова комісії — керівник або його заступник, до службових обов’язків якого входить організація роботи з охорони праці. За потреби створення комісій в окремих структурних підрозділах їх очолюють керівники відповідних підрозділів чи їх заступники.
До складу комісії підприємства входить: спеціаліст служби охорони праці, представник юридичної, виробничих, технічних служб, представники профспілки або вповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці
Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб.
Усі члени комісії мають пройти навчання у порядку, встановленому Типовим положенням.
Перевірку знань здійснюють відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці, пожежної, радіаційної безпеки тощо, додержання яких належить до функціональних обов’язків працівників.
Питання для перевірки знань складають члени комісії з урахуванням місцевих умов. Затверджує перелік питань керівник підприємства.
Основними формами перевірки є тестування, залік, іспит. Тестування проводять за допомогою технічних засобів (авто-екзаменатори, модульні тести тощо). Залік або іспит за екзаменаційними білетами у вигляді усного або письмового опитування.
У разі незадовільних результатів перевірки знань працівники протягом одного місяця проходять повторну перевірку знань.
Працівників, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці до роботи не допускають.
Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Особам, які під час перевірки знань з охорони праці виявили задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці. Питання щодо необхідності видачі посвідчень про перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві або необхідності працівникам мати їх при собі під час виконання трудових обов'язків вирішується роботодавцем.
Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень є обов'язковою лише тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки.
Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці та соціального захисту застрахованих осіб можна одержати у «Сервісному центрі з надання консультаційних послуг», який постійно функціонує у Більмацькому відділенні Фонду за адресою:
вул. Центральна, 56 смт. Кам»янка ( смт. Більмак), або за телефонами:
(06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07.