Дата: 26.08.2021 09:08

Фото без описуАНАЛІЗ ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ В УКРАЇНІ ТА БІЛЬМАЦЬКОМУ ВІДДІЛЕННІ УПРАВЛІННЯ  ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ  ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2021 РОКУ

Робочими органами виконавчої дирекції Фонду за І  півріччя 2021 року зареєстровано 18116 повідомлень про нещасні випадки на виробництві/гострі професійні захворювання (отруєння). Порівняно з тим же періодом 2020 року їх кількість збільшилася у 2,5 рази (з 7338 до 18116), а кількість повідомлень про нещасні випадки зі смертельним наслідком збільшилася у 1,5 рази (з 583 до 884). У Запорізькій області кількість повідомлень відповідно збільшилася у 3,8 рази проти минулого року.

Це зумовлено випадками інфікування медичних та інших працівників медичних закладів на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, та які розслідуються як випадки гострого професійного захворювання (далі - ГПЗ). Таких повідомлень роботодавцями  було складено за І півріччя 2021 року 85,8% (15547) від загальної кількості.

У І півріччі 2021 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 7054 (з них 330 - смертельно) потерпілих від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом).

У І півріччі 2021 року порівняно з тим же періодом 2020 року кількість страхових випадків збільшилася у 3,8 рази ( з 1834 до 7054), а кількість смертельно травмованих осіб збільшилася у 2,2 рази ( з 153 до 330). Отримали травми на виробництві у стані алкогольного спяніння 32 особи, що на 5 осіб менше у порівнянні з тим же періодом 2020 року. При цьому 14 осіб отримали травми зі смертельним наслідком.

Найбільше травмувалися або отримали гостре професійне захворювання у першому півріччі 2021 року робітники таких професій:

• Сестра медична(брат медичний) - 1449 осіб ;
  • Сімейний лікар - 472осіб;
  • Молодша медична сестра - 417 осіб;
  • Водій автотранспортних засобів - 178 осіб.

За віком найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається серед працівників 50-59 років, що складає 28,2% від загальної кількості травмованих по Україні в І півріччі 2021 року.

До основних травмонебезпечних галузей економіки та видів робіт відносяться:

- охорона здоров’я -75,6% (5332 потерпілі особи, в т.ч. 185 смертельно; більша частина з яких - потерпілі від  інфікування на COVID-19);

- добувана промиловість і розроблення кар’єрів - кількість травмованих складає 4,5% від загальної кількості травмованих по Україні (315 осіб, в т.ч. 17 - смертельно);

- транспорт, складське господарство, поштова і курєрська діяльність - 3%  (212 травмованих осіб, в т.ч.19 - смертельно).

У Більмацькому відділенні за 1 півріччя 2021 року  зареєстровано  5 нещасних випадків на виробництві, в тому числі: 1 зі смертельним наслідком,  1 випадок смерті на виробництві, та 3 випадки гострого професійного захворювання. За результатами роботи комісій з розслідування нещасних випадків (гострих професійних захворювань) на виробництві складено 2 акти за формою Н-1/П (повязаних з виробництвом) та 3 акти за формою Н-1/НП-  (не повязано з виробництвом). В порівнянні  з минулим роком, в 1 півріччі 2020 року не зареєстровано  жодного випадку травмування на виробництві.

Більмацьке відділення звертається до всіх громадян:  дотримуйтеся карантинних правил: носіть захисну маску, дезінфікуйте руки та уникайте скупчення людей!

Бережіть своє життя і здоровя, та оточуючих вас людей!

Дотримуйтеся правил охорони праці!!!

Консультативну, методичну та інформаційну допомогу від спеціалістів відділення Фонду з питань повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування, інших питань охорони праці  та соціального захисту застрахованих осіб можна одержати у Сервісному центрі  з надання консультаційних послуг, який постійно функціонує у Більмацькому відділенні Фонду за адресою: вул. Центральна, 56  смт. Більмак, або за телефонами: (06147) 2-23-29, (06147) 2-23-07.

Більмацьке відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Запорізькій області