Наркотична залежність – проблема не тільки кожної окремої людини, а й соціуму в цілому.

Дата: 23.07.2020 11:01

Приймаючи наркотичні речовини, люди руйнують себе зсередини, завдають непоправної шкоди своєму здоров'ю.

Негативні наслідки вживання наркотиків

Кожна група наркотичних речовин має характерні особливості впливу на організм. Серед них виділяють основні проблеми:

• знижується імунітет;
  • втрата ваги через зниження апетиту і погіршення обмінних процесів;
  • проблеми з зубами;
  • порушення гормонального фону у чоловіків і жінок, що призводить до зниження процесу і порушень дітородної функції;
  • порушення психіки, агресія;
  • розвиток хронічних хвороб печінки, нирок, дихальної системи, нервової та серцево-судинної систем;
  • погіршення функцій головного мозку, пам'яті та інтелекту.

Які ознаки залежної людини?

Зовнішні прояви наркоманії:

• бігаючий погляд, постійно звужені і розширені зіниці;
  • поганий зовнішній вигляд – тьмяніє шкіра, стає блідою;
  • зміна режиму сну;
  • втрата інтересу до роботи, навчання;
  • змінюється коло спілкування;
  • ігнорується особиста гігієна;
  • манера поведінки стає агресивною, настрій часто змінюється.

Згубний вплив наркотиків

В першу чергу від вживання наркотиків страждає сама людина. Поступове руйнування головного мозку призводить до порушень його функцій, погіршення пам'яті, ігнорування загальнолюдських цінностей і норм поведінки. У стані наркотичного сп'яніння люди піддаються насильству або завдають шкоди оточуючим.

Сім'я, друзі часто потрапляють у коло співзалежних відносин, терплять поведінку дорогої людини. Але з часом вони перестають довіряти і залишають залежного один на один із залежністю.

Якщо говорити про суспільство в цілому, то вживання наркотиків призводить до деградації залежних. Таку ж інформацію вони передають своєму потомству.

Як допомогти людині позбутися залежності?

Якщо ви помітили перші ознаки вживання наркотиків близькою людиною, спокійно обговоріть ситуацію з хворим. Нападки і агресивний настрій не допоможуть умовити почати лікування.

Постарайтеся переконати залежного в необхідності позбавлення від наркотиків.