Смирновська громада
Запорізька область, Пологівський район

Кабмін збільшив штрафи за порушення пожежної безпеки

Дата: 03.02.2020 10:39
Кількість переглядів: 456

Фото без описуУряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабміну 29 січня 2020 р.

Відповідно до законопроекту змінами передбачено, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний — 8500 грн.

Раніше штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 грн, а для посадових осіб — від 34 до 170 грн.

Також планується значно підвищити штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, «швидкої» або аварійних служб — він становитиме від 3400 до 10 200 грн.

Більше того, запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Дані зміни запрацюють після прийняття законопроекту Парламентом.

Крім того, Уряд наразі опрацьовує питання про законодавче врегулювання обов’язковості виділення коштів в державному та місцевих бюджетах на цільові заходи протипожежної безпеки, спрямовані на те, щоб знизити ризик пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладів освіти, охорони здоров’я та інших.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора