Смирновська громада
Запорізька область, Пологівський район

Бюджет участі! Запрошуємо на тренінг!

Дата: 10.10.2019 16:29
Кількість переглядів: 764

Фото без описуЦього року ми впроваджуємо програму бюджету участі, що надає вам шанс перетворити наше ОТГ на ОТГ мрії, пропонуючи проєкти, які будуть реалізовані місцевою владою наступного року.

Запрошуємо 11 жовтня о 10 годині ініціативних громадян на тренінг по написанню проектів для участі в громадському бюджеті.

Проєкти для участі в громадському бюджеті на 2020 рік приймаються з 10 жовтня 2019р. по 10 листопада 2019р.

П О Л О Ж Е Н Н Я 
про громадський бюджет (бюджету участі)(завантажити) 

 

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про громадський бюджет (бюджету участі)

Смирновської сільської ради

 (далі – Положення)

1. Визначення понять

1.1. Громадський бюджет (бюджет участі) Смирновської сільської ради – це частина  бюджету ОТГ, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів територіальної громади, що впроваджує інноваційні механізми залучення громадськості до розподілу коштів  бюджету ОТГ та спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямів використання бюджетних коштів.

1.2 Автор проекту – це особа, яка досягла 14-річного віку, є громадянином України, який проживає на території Смирновської об’єднаної територіальної громади.

1.3. Територіальна громада Смирновської сільської ради – це сукупність громадян України, котрі зареєстровані та/або проживають на території територіальної громади, мають колективні інтереси, визначений законом правовий статус та право на самоврядування.

1.4. Проект – програма, план дій, комплекс робіт, задум, ідея, втілені у форму описання, обґрунтування, розрахунків, креслень, що розкривають сутність замислу та можливість його практичної реалізації. Проект має за мету покращення після його реалізації зовнішнього виду територіальної громади та умов проживання у ньому громадян, які належать до 

Смирновської об’єднаної територіальної громади. Усі проекти класифікуються за двома категоріями: малі проекти та великі проекти:

            1.4.1. Малі проекти – це проекти,що реалізуються для окремих населених пунктів ОТГ, загальна вартість реалізації яких становить   до 20000 грн.

           1.4.2. Великі проекти - це проекти,що реалізуються для окремих населених пунктів ОТГ, загальна вартість реалізації яких становить  від  20000 до 100000 грн.

 

1.5. Конкурс – це відбір пропозицій (проектів), який дає можливість відібрати кращі з надісланих на огляд, шляхом голосування громадян України, які належать до Смирновської сільської ради.

 

2. Загальні положення

2.1. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» надає територіальним громадам право брати участь у процесі розроблення та ухвалення рішень, зокрема, Закон запроваджує такий механізм, як місцеві ініціативи.

2.2. Фінансування громадського бюджету (бюджету участі) Смирновської сільської ради проводиться за рахунок коштів  бюджету ОТГ.

2.3. Загальний обсяг громадського бюджету (бюджету участі) Смирновської сільської ради на наступний бюджетний рік складає  100 тис. грн.. від власних  доходів загального фонду бюджету Смирновської сільської ради .

2.4. За рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) Смирновської сільської ради можуть бути профінансовані проекти громадян України, які зареєстровані та/або проживають на території населених пунктів  Смирновської об’єднаної  територіальної громади, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного року.

2.5. У випадку, коли реалізація проекту передбачає використання земельної ділянки, остання повинна належати до земель комунальної власності.

2.6. Проектні пропозиції у разі їх невідповідності, мають бути відкориговані чи змінені її автором таким чином, щоб орієнтовна вартість реалізації такої пропозиції не виходила поза рамки суми коштів, виділених на бюджет участі.

2.7. Зміни до пропозицій відповідно повинні бути внесені протягом 5 календарних днів від дати отримання відповідної інформації (електронною поштою чи рекомендованим поштовим відправленням) її автором. У іншому випадку пропозиція буде відхилена.

 

3. Порядок подання пропозицій та проектів

3.1. Пропозиції та проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) Смирновської сільської ради, може подати будь-який громадянин України, який зареєстрований та/або проживає на території населених пунктів Смирновської об’єднаної територіальної громади.

3.2. Пропозиції та проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) Смирновської сільської ради, може стосуватись лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, установи: ліцей, заклад дошкільної освіти тощо).

3.3. Для подання пропозицій та проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету (бюджету участі) Смирновської сільської ради, необхідно заповнити бланк за формою згідно з додатком 1 до цього Положення, додавши до нього список з підписами щонайменше з 15 громадян України, що зареєстровані та/або проживають на території населених пунктів Смирновської об’єднаної  територіальної громади (окрім автора/авторів пропозиції (проекту), які підтримують цю пропозицію (проект), за формою згідно з додатком 1 до цього Положення.

3.4. Пропозиції та проекти подаються в паперовому та електронному вигляді за адресою: 71040, вулиця  Торгова,1, село Смирнове, Більмацький район,


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора