«Щедра Масляна»
Масляну святкували,
Люту зиму проводжали.
Були танці, були співи
Та й млинці усім на диво.
В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців.
На площі перед Смирновським СБК 9 березня відбувся тематичний захід з нагоди Масляної. Жителі та гості громади дізналися про походження, звичаї та традиції свята, а також стали учасниками обрядового дійства, розваг та конкурсів.
Кульмінацією свята став обряд- спалення опудала, коли всі присутні, ставши в коло, попросили один в одного пробачення.
Звісно ж, що найцікавішим і «найсмачнішим» моментом свята було частування млинцями.