A A A K K K
для людей із порушенням зору
Смирновська громада
Запорізька область, Пологівський район

Про запобігання виникнення пожеж.

Дата: 19.06.2018 08:09
Кількість переглядів: 859

Про запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій
З метою уникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій Смирновська сільська рада просить утриматись жителів сіл Смирновської ОТГ від розведення відкритого вогню, розпалювання сухостою, сухої трави, стерні, сміття.
 

Смирновська сільська рада закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки і нагадує, що кожна кинута пляшка – це лінза для сонячних променів, а отже займання, які надзвичайно важко загасити, кожний кинутий сірник може призвести до непоправної біди.

У зв’язку з високою пожежною небезпекою, обумовленою тривалою спекою та з метою запобігання виникненню пожеж необхідно притримуватись правила протипожежної безпеки в лісах, обмежити в’їзди до лісових масивів, припинити полювання та випалювання бур’янів, стерні та смітників. Тільки спільними зусиллями ми збережемо наше довкілля.

В природі усе влаштовано розумно і раціонально. Весняні та літні підпали шкодять усьому живому мікросвіту! Спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини, скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. При випалюванні сухостою гине корисна мікрофлора ґрунту, що призводить до зниження її родючості. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через декілька років.

Повідомляємо, що відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтями 77та 77Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 771. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно чинного законодавства, спалення сухостою — це не «добра справа», це КРИМІНАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН: Стаття 245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»:

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора