Свято Меланки

Я до дому понесу,
 А як дасте кишку,
 То з'їм в затишку!

Маланка або Щедрий вечір — українське народне і церковне свято, вечір напередодні «старого» Нового року або святого Василія Великого (14 січня); новорічний обряд з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів; учасник цього обряду; «переддень Нового Року». Святкування Маланки походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Миланки). Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки. В українській народній традиції дохристиянський та християнський обряди об'єдналися у свято Меланки.

З метою відродження народних традицій та обрядів колектив Титовського СБК підготував святкування Меланки "Меланочка ходила...". З цією програмою вони завітали до Смирновської сільської ради, ТОВ "Агрофірма "40 років Жовтня" та військових, що дислокуються на території району.